Robotická firma vyrába 3D tlačené protetické ruky podľa superhrdinov

15. októbra 2015

Anglická robotická spoločnosť a Disney spojili svoje sily k vytvoreniu 3D-tlačenej protetickej ruky, z ktorej bude akékoľvek dieťa (alebo dokonca dospelý) vzrušené.

Open Bionics vytvorili tri návrhy:

trblietavá ruka inšpirovaná podľa Elsy z Frozen, robotická ruka navrhnutá tak, aby vyzerala ako Iron Man Tonyho Starka a ruka ako svetelný meč z Hviezdnych vojen. Aby toho nebolo dosť, svetelný meč má prispôsobivé LED svetlá a vytvára ikonický „wooosh“ zvuk svetelného meča.

IronManMark4elsa-from-frozenstarwars-07

V rámci programu Disney Accelerator, Disney umožnila spoločnosti využiť ich návrhy zadarmo. Program je iniciatívou medzi Disney a Techstars pomôcť podporovať inovácie a kreativitu v tech svete. Techstars je vysnívaný tím techmágov, ktorí poskytujú investície a mentorship pre startupy. Ich mentori sú skúsení členovia spoločností, ako je Facebook, Amazon, Citymapper a Nike.

Spoločnosť Bionics bola založená v Bristole, Anglicko, Joelom Gibbardom a získala už rad ocenení za inovácie v oblasti technológií a strojárstva.

V rozhovore pre The Independent, Joel Gibbard povedal: „Už sme mali niekoľko žiadostí o svetelné meče od ľudí, ktorí už nie sú deťmi.“

Dodal, že „sila týchto protetík je v tom, že verejnosť ich vníma úplne inak. Zrazu sa neopýtajú, ako ste prišli o ruku, ale opýtajú sa, kde ste získali svoju chladnú robotiu ruku, aký je to pocit a ako funguje? Úplne to prevráti vnímanie o 180 stupňov. Čo mohlo byť vnímané ako najväčšia slabina, je vnímané ako najväčšia sila.“

arm

Možno, že to, čo je na týchto protetických rukách ešte úžasnejšie je ich relatívne nízka cena. Vďaka použitiu 3D-tlače, jespoločnosť schopná vyrobiť protézy za nižšiu cenu než iné tradičné metódy. Bundú stáť menej ako € 2 630 ($ 3 000) a budú v predaji pred koncom roka 2016.

Zdroj: IFLScience.com

Leave a Reply:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *