5 najčastejších príčin pádov lietadiel

7. novembra 2015

lietadlo21. Chyba pilota

Tak ako sa lietadlá stávajú technologicky spoľahlivejšími, narastá percento nehôd zapríčinených chybou pilota. Nehody spôsobene chybou pilota tvoria až na 50%. Lietadlá sú zložité stroje, ktoré si vyžadujú správne ovládanie. Piloti sú zamestnávaní lietadlom v každej fáze letu a práve tu vzniká príležitosť niečo pokaziť. Od nesprávneho naprogramovania letového počítača, až po nesprávne vyrátanie potrebného množstva paliva.

lietadlo3

2. Mechanická porucha

Zlyhanie prístrojov predstavuje aj napriek zlepšeniu konštrukčnej a výrobnej kvality približne 20% leteckých katastrôf. Motory sú podstatne spoľahlivejšie než to bolo pred polstoročím, avšak stále sa objavia katastrofické zlyhania. Nové technológie však prinášajú aj nové typy zlyhania. Príkladom je zavedenie výškových letov, ktoré prinieslo nové nebezpečenstvo a to únavu kovu.

lietadlo1

3. Počasie

Zlé počasie tvorí 10% leteckých nešťastí. Napriek množstvu nových elektronických pomôcok ako sú gyroskopické kompasy, satelitná navigácia a predpovede počasia sa lietadlá stále ocitajú v búrkach. Jeden z najznámejších incidentov, ktorý sa stal kvôli zlému počasiu sa stal v roku 1958, keď sa dvojmotorové lietadlo pokúšalo vzlietnuť z Mníchova. Lietadlo kvôli zlému počasiu nenabralo potrebnú rýchlosť a viac než polovica hráčov známeho klubu Manchester United prišlo o život.

lietadlo4

4. Sabotáž

Asi 10% strát lietadiel je spôsobené sabotážou. Tak ako úder blesku, riziko, ktoré predstavuje sabotáž, je oveľa menšie, než si mnohí ľudia myslia. V roku 1970 bolo unesené prvé lietadlo, ktoré otriaslo letectvom a prinútilo prizerať sa aj na ochranu proti únosom. Napriek vylepšeniam sa darí ľuďom prechádzať cez detektory, ako to bolo napríklad v roku 2001 kde Richard Colvin Reid preniesol výbušninu v topánke. Našťastie Reidov pokus skončil neúspešne.

lietadlo5

5. Iný typ ľudského zlyhania

Zostávajúce straty sú spôsobené inými typmi ľudskej chyby. Sú to chyby zo strany riadiacich letovej prevádzky, dispečerov, nakladačov, údržbárov lietadiel a mnohých ďalších. V roku 1990 vyrazené čelné sklo stálo takmer kapitána lietadla British Airways život. Dôvodom vyrazenia okna boli upevňovacie skrutky, ktoré mali menší priemer ako je predpísaný. Na vine bol technik, ktorý nové čelné sklo nasadzoval.

Leave a Reply:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *