Veci, ktoré by ste o Pokémon GO mali vedieť

30. júla 2016

1. Ako získať Pikachua ako začiatočného Pokémona

Tím Polygon objavil spôsob, ako obísť pôvodné trio a vybrať Pikachua ako vášho začiatočného Pokémona. Namiesto toho aby ste zvolili Bulbasaura, Charmandera alebo Squirtla, odíďte od ních štyrikrát tak, aby ste ich stratili z dohľadu. Po štvrtom pokuse sa vám zjaví na výber Pikachu.

pikachu-pokemon-go-chytit

2. Ako chytiť Pokémona s vyšším CP

Akonáhle začnete nachádzať Pokémonov s CP vyšším ako 100 zistíte, že dokážu z Pokélopty utiecť. Niektorých Pokémonov je veľmi ťažké chytiť, ak neviete o aspektoch, ktoré ovplyvňujú ich chytenie. Pri chytaní podržte Pokéloptu, kým sa vám na Pokémonovi zjaví zmenšújúci sa krúžok. Keď dosiahne krúžok najmenší obvod je vhodná príležitosť Pokéloptu hodiť, keďže v tom čase je chytenie najpravdepodobnejšie. Farba krúžku je taktiež dôležitá. Pri zelenej by chytanie nemal byť problém, so žltým budú menšie problémy a pri červenom krúžku je chytanie veľmi ťažké.

pokemon-go-vysoke-cp-silny 3. Ako bojovať v tréningovom centre

Pri bojovaní v Pokécentre môžete okrem klikania na súpera aj uhýbať pohybom do strán. Každý Pokémon má špeciálny meter, ktorý sa plní a následne ho môže použiť pre silnejší útok, ktorý spustíte podržaním prsta na súperovi. Niektoré z týchto pohybov dokážu napáchať veľa škody, a tak vyhrať  zápas. Je však dôležité na nich nezabúdať.

pokemon-go-gym-treningove-centrum-bitka4. Liahnutie vajíčka s Pokémonom

Jedna zo zaujímavých aspektov hry je vyliahnutie vajíčka, ktoré docielite chodením. Z vajíčka sa vyliahne Pokémon, ktorý sa nemusí nachádzať vo vašej oblasti. Hra sleduje vašu polohu pomocou GPS, takže na bežiacom páse to nebude fungovať. Taktiež jazda autobusom alebo vlakom nefunguje, pretože je tu určitý rýchlostný limit, akým sa môžete pohybovať. Pomalšia jazda na bicykli funguje.

liahnutie-vajec-pokemon-go5. Takmer nič nefunguje, ak je hra vypnutá

Jedná z vecí, ktorá je veľkým problémom hry Pokémon GO je vysoká strata batérie. Hra vás neupozorní ak je poblízku Pokémon alebo Pokéstop ak hru nemáte zapnutú. Rovnako vám nebude rátať vaše kroky, takže ste odkázaní na neustále zapnutú hru.

pikachu-bateria-baterka-zlaty-rozkosny-papa-pokemon-go

 

zdroj: forbes.com

Prečítajte si tiež:

Screenshot_16
Vytrénujte týchto pokémonov a vyhrajte všetky bitky
Screenshot_15
Pokémon Go: triky, vďaka ktorým sa stanete Pokémajstrom

2 People reacted on this

Leave a Reply:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *