Pokémon Go: triky, vďaka ktorým sa stanete Pokémajstrom

4. augusta 2016

Po tom, čo ste si osvojili základy Pokémon Go, vylepšili ste hádzanie pokélôpt a vyskúšali svoje šťastie v tréningovom cetre, je čas zmeniť pohľad na hru a začať ju využívať na vylepšenie svojich šancí stať sa šampiónom.

PS: Na týchto tipoch nie je nič nelegálne, avšak niektorí ich môžu považovať za nešportové. Iní sa na nich spoliehajú v získaní prevahy nad súpermi. Tak, či tak, tu je 5 tipov, ktoré Vám pomôžu vylepšiť sa.

1. Uskladňovanie Pidgeyov

Na zvýšenie úrovne svojho trénera je veľmi dôležité, aby ste získali prístup k vyššiemu levelu a k pomôckam na chytanie Pokémonov. Nad úrovňou 20 získate prístup k Ultra loptám, ktoré robia život oveľa jednoduchším, v snahe uchopil vzácnejších Pokémonov. Zvyšovanie levelu môže byť trochu pomalá drina, ale skladovním Pidgeyov môžete posilniť svojho trénera najmenej o jeden level.

Je to celkom jednoduché. Všetko, čo potrebujete je veľa Pidgey-ov a „Lucky Egg“. Nízko výkonní Pidgeyovia sú na väčšine miest a vyžadujú si len 12 „Pidgey candy“ aby sa vyvinuli na Pidgeotto. Za tento akt normálne dostanete 500 XP. Vďaka aktivovaniu „Lucky Egg“, ktoré zdvojnásobuje XP počas 30 minút, dostanete za túto evolúciu 1 000 XP.

Na nižších úrovniach to stačí na preskočenie aspoň jedeného, možno dvoch stupňov. Po tom, čo ste skončili so všetkými Pidgeymi, transferujte výsledných Pidgeottov a začnite zbierať cukríky aby ste to urobili znovu.

Samozrejme môžete vyvíjať akýchkoľvek Pokémonov, ale Pidgey je najviac „cukríkovo“ efektívny vzhľadom k ich množstvu.

pidgey-pokemon-go-evolucia

2. Výpočet skrytých hodnôt

Nie všetci Pokémoni sú vytvorení rovnako, čo je zrejmé. Ale čo možno neviete je, že dvaja Pokémoni rovnakého typu a úrovne tiež nie sú rovnakí. Každý Pokémon má rad skrytých hodnôt, ktoré určujú, koľko HP a CP má na úrovni, rovnako ako jeho tajnú energetickú triedu, ktorá určuje, ako dlho trvá, než sa zaplní energetická tyčinka pre špeciálny útok.

Tieto takzvané individuálne hodnoty (IVs) nemožno priamo zistiť, ale použitím istých výpočtov založených na zdraví a sile konkrétneho Pokémona pre jeho danú úroveň, ich môžete odvodiť. Tým si môžete vyskúšať, s ktorým Pokémonom stojí za to tráviť čas, jeho zlepšovaním pomocou „stardustu“ a vývojom s „candies“ a s ktorým nie.

Existuje niekoľko spôsobov, ako využiť IVs, najjednoduchším je porovnanie Pokémonov z rovnakého druhu a podobnej úrovne, ktorý má vyššie CP a HP hodnoty. Ale pre tých, ktorí chcú viac, je nutná kalkulačka IV.

IV kalkulačka Vám umožní rýchlo odhadnúť, aký dobrý váš Pokémon môže byť a či stojí za to, stačí len zadať požadované údaje a nechať sa prekvapiť.

ekans pokemon go

3. Evolúcia Eevee

Jeden z najsilnejších a ľahko dosiahnuteľných Pokémonov v hre sú vyvinuté formy Eevee, avšak narozdiel od väčšiny iných Pokémonov v hre, Eevee má tri rôzne formy, na ktoré sa môže vyvinúť.

Z Eevee sa môže stať ohnivý Flareon, elektrický Jolteon alebo vodný Vaporeon. Všetci sú silní  svojim vlastným spôsobom, pričom každý je účinnejší v určitých prípadoch ako iný a naopak. Ale najsilnejší pre útok a obranu je Vaporeon.

Ak si chcete vybrať, skôr než sa Eevee náhodne vyvinie do jedného z nich, budete musieť premenovať Eevee po jednom z jej bratov podľa televíznej šou Pokémon.

Ak ho nazvete Pyro vznikne Flareon, zatiaľ čo Sparky sa mení na Jolteona a Rainer na Vaporeona. Premenujte Eevee, uložte a potom znova načítajte aplikáciu Pokémon Go len aby sa ubezpečili, že meno sa uložilo. Potom vyvinte premenovanú Eevee na požadovaného Pokémona.

eevee-evolucia-pokemon-go

4.Nechajte telefón pripojený v nabíjačke

Liahnutie vajec je jedným z najlepších spôsobov, ako získať silného Pokémona, ale ak nechcete chodiť peši do práce alebo počas svojho voľného dňa, čo môže trvať hodiny na dosiahnutie kilometrov nevyhnutných pre ich inkubáciu.

Možno ste zistili, že ak necháte Váš smartfón pripojený a na stole, tak Vaša postava sa potuluje okolo, dosť na to aby pridala až pol kilometra za deň v závislosti na tom, ako presne dokáže Váš smartfón určiť Vašu polohu.

pokemon-go-vajce

5. Pokémon mapy

Po tom, čo ste chytili svojho stého Pidgeyho, teda ak nie ste Pidgey-skladník, budete pravdepodobne túžiť po niektorom z vzácnejších Pokémonov. Mohli by ste bezcieľne blúdiť po uliciach alebo sa spoľahnúť na odporúčania kamarátov, ale ak máte menší záujem o nachodenie kilometrov, existuje lepší spôsob.

Existujú rôzne mapy alebo radarové aplikácie, ktoré ukážu, kde sa Pokémoni nachádzajú a na aký dlhý čas.  Uveďte Vašu polohu a vyhľadávanie prinesie všetkých Pokémonov okolo Vás, avšak vyhľadávanie môžete zúžiť na konkrétnych Pokémonov a hľadať v oveľa širšej oblasti. Stále však musíte zapojiť nohy do práce a dostať sa na miesto skôr, než vyprší časovač aby ste chytili do svojej zbierky nového Pokémona.

pokemon-go-mapa-pokevision

Zdroj: TheGuardian.com
Screenshot_16
Vytrénujte týchto pokémonov a vyhrajte všetky bitky
Screenshot_17
Veci, ktoré by ste o Pokémon GO mali vedieť

2 People reacted on this

Leave a Reply:

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *