Najlepšia letná dovolenka #2

Pre mnohých, túžba cestovať vrcholí, keď sa priblíži leto. A s toľkými destináciami, ktoré môžete zažiť počas teplého počasia a dlhších dní, je ťažké vybrať, ktorý výlet je pre Vás ten pravý. Snáď využijete tento zoznam na naplánovanie Vašej dokonalej dovolenky.

SINGAPUR

Bezchybný, efektívny Singapur je zázračným obrazom, najmä pre cestujúcich, ktorí radi spoznávajú moderné ázijské metropoly. Mesto udržuje pozoruhodnú rovnováhu medzi zeleným priestorom a mrakodrapmi, okrem toho, že udržiava podstatné etnické enklávy ako sú Malá India alebo Čínska štvrť. Táto pestrá skupina kultúr priniesla tejto bývalej britskej kolónii niečo zvláštne – spoločné myslenie. Singapurčania sú odhodlaní a vlasteneckí; sú hrdí na to, čo dosiahli (len sa pozrite na Marina Bay a možno začnete žiarliť).

Ale zatiaľ čo ich panoráma hromadí monumentálne vrcholy a korytá, Singapurčania nezabúdajú na svoju minulosť ani význam ich prírodného prostredia. Múzeá stoja vysoko a vítajú amatérskych historikov, aby preskúmali ich obrovské interiéry. Navyše, na ostrove (tiež nazývanom “Singapur”), veľké mokrade zachovávajú ticho odpočinku v ostrom kontraste s modernými úspechmi Singapuru. Tento malý národ so svojim masívnym mestom stelesňuje kozmopolitnú agregáciu spôsobom, ako málo iných. Takže nechajte svoju žuvačku doma (pretože je nelegálne ich importovať alebo predávať) a odleťte do panenského Singapuru.

Môžete si vychutnať mestské i prírodné atrakcie tejto mega-metropoly. Prehliadanie návrhárskych obchodov na komerčnej Orchard Road alebo rušných stánkov v Malej Indii ukáže rýchle tempo mesta. Na sruhej strane, Záhrady pri zálive a Singapurske botanické záhrady prinesú trochu čerstvého vzduchu. Ak chcete detské ihrisko pre dospelých aj pre deti, prejdite na Sentosa – ostrov, ktorý hostí Universal Studios Singapore, golfové ihriská, pláže a luxusné rezorty. Ak chcete dokončiť svoj výlet, rozlúčte sa s mestom z vrcholu najväčšieho ruského kola na svete Singapore Fyler alebo v kultovom Merlion parku v Marina Bay.

BALI

Shangri-La, Elysium, Arcadia, Utopia a Bali sú synonymami pre “nebo”. Jediný rozdiel medzi nimi je, že Bali skutočne môžete navštíviť. Mnoho cestovateľov nikdy nebolo na tomto indonézskom ostrove, napriek tomu už slovo “Bali” berie dych z tejto fantastickej krajiny: vyvýšené sopky zabalené do hlbokého zeleného baldachýnu, piesočnaté brehy, ktoré vyblednú do tyrkysových vôd a zakrivené pobrežia korunované rozkročenými pagodami. A verte alebo nie, Bali zriedka sklame.

Budete prekvapení, koľko rôznych typov návštevníkov si tento raj vychutnáva. Bežný cestovateľ jednoducho zostane v letovisku na pobreží pri oceáne a oddáva sa luxusným kúpeľným procedúram, dekadentnej kuchyni a lenivému opaľovaniu. Ale historik nájde svoje potešenie na mnohých ostrovoch, kým dobrodruh objaví nové cesty do aktívnej sopky v Kintamani. Navyše, mesto Kuta sa môže pochváliť väčším potešením pre tých, ktorí inklinujú k nočnej zábave. Bali je splnený sen, preto sa prebuďte a rezervuje si letenku.

Chceš to? Bali to má. Kvôli relaxu jednoducho zostaňte na svojom rezorte, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou môže pochváliť krásnou plážou, exotickými kúpeľmi a množstvom stravovacích možností. Za dobrodružstvom sa prejdite po tomto čarovnom ostrove, pri hľadaní skrytých svätýň a starovekých chrámov – cestovateľmi obľúbený je chrám Tirta Empul. Pre milovníka zvierat, Elephant Safari Park so zachránenými sumatranskými slonmi, ktoré maľujú a povozia návštevníkov. A rodinám ponúka vzrušujúce jazdy Waterbom.

HAMBURG

Hamburská temperamentná energia je vyobrazená vo všetkom od rozvíjajúceho sa HafenCity, cez špičkový módny dizajn a jeho bzučiaci nočný život, až po oživujúce jedlo. Toto mesto v severnom Nemecku je tiež vodnaté, križujú sa v ňom kanály, obopínajúce Labe a obklopujúce jazero. Nepochybne si vychutnáte jeho krásu, ale toto kozmopolitné mesto tiež vyzdvihujú jeho muzikály, nočné kluby, nakupovanie a jedinečný rybársky trh. Pre cestujúcich, ktorí majú záujem o nemeckú dovolenku, nemusí byť Hamburg rozhodujúcou voľbou – koniec koncov, krajina tiež obsahuje hlavné mesto Berlín a Oktoberfest v Mníchove. Ale ako už mnoho návštevníkov zistilo, toto prekvitajúce prístavné mesto vás takmer uričte prekvapí a poteší.

Väčšina atrakcií mesta Hamburg, ako napríklad Hamburger Kunsthalle, Miniatur Wunderland a módne štvrte HafenCity, sú zoskupené v centre mesta a prístavných štvrtiach. Ale mali by ste preskúmať aj ostatné štvrte Hamburgu, aby ste zažili autentický nemecký život. Cestovatelia si pochvaľujú nočný život pozdĺž Reeperbahn v St. Pauli, rovnako ako aj život mimo noc na Rybárskej aukčnej hale a trhu ako niektorý z hlavných bodov.

BUENOS AIRES

Lemujúc hranice Argentíny a Uruguaja, Buenos Aires láka návštevníkov svojou zmesou európskeho šarmu a juhoamerického vkusu. S bohatými bulvármi, neoklasickou architektúrou a množstvom avantgardných múzeí, toto sofistikované mesto získalo titul “Paríž Južnej Ameriky”. Ale nemyslite si o jeho podobnosti ako niečo iné než znak jeho rodového pôvodu. Módni a priateľskí obyvatelia – známi ako porteños – prispôsobili mesto, od jeho farebných barov s umením, cez futbalový štadión svetovej triedy, až po ich tango stretávky na ulici.

Môžete však robiť viac, než sa len pripojiť k umelcom, tanečníkom a nadšeným futbalovým fanúšikov v tomto kozmopolitnom hlavnom meste. Nakupujte obchody San Telmo, prehliadnite si Národné múzeum výtvarného umenia, poprechádzajte sa cez ozdobný cintorín Recoleta alebo si zajazdite na dostihovom súboji v Palerme. Ušetrite si čas, aby ste si vychutnali jednoduché potešenie z popíjania cafecita (espresso) a občerstvenia z churros (smažených pásoch cesta) v útulnej kaviarni, na romantickú prechádzku po Paseo del Rosedale v Palermo Woods a aby ste vydržali zostať hore a mohli si tak vychutnať slávnostné tango, ktoré dávajú mestu večerný pôvab.

Počas jedinej cesty je takmer nemožné zažiť všetko, čo ponúka Buenos Aires: prechádzku po cintoríne, nakupovanie v butikoch, sledovanie opery a tango. Ale sledovanie futbalového zápasu alebo pokojné popíjanie espresa v miestnej kaviarni je vynikajúcim spôsobom, ako začať svoju návštevu. Budete sa chcieť prechádzať cez La Boca a nakupovať v San Telmo, zachytiť tanečné vystúpenia na ulici a prechádzať cez farebnú Caminito. Ale nenechajte si ujsť zbierku súčasného umenia, ktoré je predstavené na MALBA, alebo veľkolepé vystúpenia v divadle Colón. Budete si tiež chcieť odkrojiť čas pre skryté skvosty, ako El Zanjón de Granados a Zen-like Rose Garden Walk (Paseo del Rosedal).

KAUAI

Medové západy slnka, čokoládové pláže, akvamarínové nebo – Kauai zvládol zvádzanie. Ale najstarší ostrov v havajskom reťazci sa nemusí uchýliť k nadmerne luxusným alebo turistickým pasciam; namiesto toho sa odvoláva na ne-muss, no-fuss typ cestujúceho. Dávate prednosť vidieckemu svetu? Kauai je váš ostrov – existujú len dve hlavné diaľnice a niektoré regióny môžu byť preskúmané iba peši. Rezorty nie sú vyššie ako kokosový strom (doslova).

Niektorí by povedali, že potrebujete len trochu viac ako dobrý pár turistických topánok, dáždnik a dobrodružného ducha na návštevu. Ale mali by sme vás varovať: možno budete tiež potrebovať trochu hotovosti. Kauai dal poistku pre svoju prírodnú krásu a cenené turistické chodníky, a tak ceny izieb môžu počas zimy dosiahnuť 500 € za noc. Ak chcete čo najviac získať aj ušetriť, zvážte návštevu v jeseni.

Kauai je vynikajúcou destináciou pre milovníkov prírody, či už hľadáte turistiku a kajak, alebo plávanie a relaxovanie na pláži. Odporúčané aktivity na ostrovoch zahŕňajú prehliadku pobrežia Na Pali a chodník Kalalau alebo pešiu turistiku cez kaňon Waimea. Spoznávanie báječných pláží je tiež nevyhnutnosťou. Pláž Po’ipu alebo Kalapaki na južnom pobreží si nemôžete nechať ujsť. Takisto pekné je aj severné pobrežie Hanalei Bay a Hanakapi’ai Beach.

Pozri tiež: Najlepšia letná dovolenka #1

Zdroj: Travel.USNews.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *