Najlepšia letná dovolenka #3

Pre mnohých, túžba cestovať vrcholí, keď sa priblíži leto. A s toľkými destináciami, ktoré môžete zažiť počas teplého počasia a dlhších dní, je ťažké vybrať, ktorý výlet je pre Vás ten pravý. Snáď využijete tento zoznam na naplánovanie Vašej dokonalej dovolenky.

DUBLIN

Rovnako ako mnoho iných moderných miest, je Dublin jeden vriaci hrniec. Spolu s tradičnou írskou kultúrou bol Dublin infiltrovaný množstvom skvelých medzinárodných vplyvov. Mesto je v Írsku najväčšie a jeho rýchlo rastúce imigrantské obyvateľstvo mu prináša ľudí z celého sveta. Vplyv týchto kultúr je evidentný v rôznorodých a energických kulinárnych scénach, ktoré sa tu nachádzajú. To znamená, že Dublin si udržal niektoré zo svojich klasických charakteristík. Známy pre svoje tradície, vynikajúcu literatúru, folklór, bežnú hudbu a tanec a krčahy čerstvého piva Guinness nikdy nechýbajú. Cestovatelia by preto mali pri ich ceste do Dublinu očakávať tradíciu spolu so súčasnosťou.

Dublin je jedným z najnavštevovanejších miest v Európe. Začnite severne pri Phoenix parku a zamierte južne na rieku Liffey, prejdite cez slávny most Ha’Penny a nájdite si cestu do stredovekých uličiek Temple Bar. Zastavte sa na pive predtým, než sa presuniete do areálu Trinity College. Nakupujte pozdĺž ulice Grafton Street predtým, a potom sa usaďte na pokojnú St Stephen’s Green. Odtiaľ môžu nádejní spisovatelia spadnúť do Múzea spisovateľov alebo do centra Jamese Joyce, zatiaľ čo návštevníci, ktorí si vychutnávajú radšej iné dobré veci, si môžu prehliadnuť Guinness Storehouse alebo Old Jameson Distillery.

QUEBEC

Pohľad na vydláždené uličky a týčiace sa katedrály; zvuk francúzskych šarmov a turistické “Ooh”; vôňa čerstvého pečiva a prenikavá vôňa syra; chuť latte krémovej kávy a maslového croissantu. Všetky vaše zmysly súhlasia: Ste vo Francúzsku. Ale mýlia sa: Ste v Québec.

Mesto Québec – hlavné mesto kanadskej provincie Québec – sa dlho udržiavalo v tieni svojho suseda, Montrealu, ale oslava 400. narodenín v roku 2008 katapultovala Québec späť na výslnie. Odvtedy sa tu návštevníci stretávajú, aby zažili kúzlo tohto svetového dedičstva UNESCO. Ako rodisko Nového Francúzska, Québec naďalej podporuje kultúru svojej vlasti. Pri prechode cez opevnené múry starého Québecu objavíte svet ako z európskej maľby: domčeky pekárov, bistrá a butiky zo 17. a 18. storočia, zatiaľ čo vydláždené námestia sú utopené v množstve kaviarní. A za každým kútom, čaká na objavenie kúsok bohatého dedičstva mesta Québec .

Ak ste fascinovaní do obrovských pevností a bohatých hradov, budete viac ako spokojní, len putujte po starých dláždených uliciach starého Québec. Toto miesto svetového dedičstva UNESCO je jediným opevneným mestom severne od Mexika. Vnútri jeho opevnenia, sa priam dotýkajú očarujúce kaviarne a starožitné obchody s historickými atrakciami, ako Citadela a bazilika Notre-Dame. Keď sa história začne opakovať a všetky pamiatky sa začnú miešať, nadýchnite sa čerstvého vzduchu v parku Battlefields alebo vodopádoch Montmorency. Môžete tiež skombinovať históriu a prírodu s prechádzkou po malebnej terase Dufferin, kde bude vaša prechádzka doplnená fantastickými výhľadmi na mesto.

PORTORIKO

Zistiť pôvab Portorika nie je zložité. Po menej ako trojhodinovom lete z Miami, je tento ostrov ešte stále na území USA. Takže keď nakupujete v San Juan, môžete zaplatiť za suveníry americkými bankovkami. Portoriko má oboje, 6-metrové vlny pre surfistov a pokojné, čisté vody pre rodiny s deťmi. Je prechádzkou v čase (El Morro) a hlbokým pohľadom na súčasnosť (Calle del Cristo). Je to vzrušujúca zmes krajiny, od kľukatej džungle El Yunque po špirálovité jaskyne Parque de las Cavernas del Río Camuy. A ak chcete úplne odísť od civilizácie, môžete sa prepraviť na na samotu – nehovoriac o nádherne ostrovov Vieques a Culebra, z ktorých Vám padne sánka. Presvedčilo Vás to?

Ak nie, môžeme sa presnunúť o niekoľko blokov ďalej. Kým iné ostrovy Karibiku sú vhodné na dovolenku na pláži v zime, Portoriko ponúka celoročne cenovo dostupné balíky, aby si cestujúci mohli oddýchnuť pozdĺž jej bledých pieskov. A zatiaľ čo iné regióny sa propagujú ich vzrušujúcim nočným životom, hlavné mesto San Juan ho skutočne má. Nasledujte pulzujúce takty v tanečných kluboch v susedstve Santurce, zachyťte živú hudbu v Ponce alebo sa uvoľnite pri nápoji v bare San Sebastián.

Portorické atrakcie sa pohybujú od dobrodružných (ako podzemné jaskyne Río Camuy Cave Park) až po historické (ako sú 500-ročné steny pevnosti El Morro). Existuje ešte veľa možností medzi týmito dvoma extrémami. Milovníci pláže musia navštíviť západné pláže Rincónu kvôli opaľovaniu a surfovaniu; ľudia so záľubou v šnorchlovaní si bezpodmienečne musia užiť bioluminiscenčné Vieques Mosquito Bay. A ak ste cestujúci, ktorý sa rád zúčastňuje párty, objavíte v San Juan pestrý a živý nočný život.

BOSTON

Boston – alebo “Bahston”, ako hovoria miestni obyvatelia – nie je len strediskom pre baseball. Je tiež domovom prvej veľkej slobodnej mestskej verejnej knižnice v Amerike, prvého metra, prvej verejnej školy a prvého verejného parku. Povedať, že mesto je historické, by bolo nedocenením, ale toto “zlomyseľné” univerzitné mesto ani v minulosti nezaostávalo. Dobre naplánovaný výlet do Bostonu spája klasiku s modernou: rozdeľte si čas medzi obľúbené miesta ako Paul Revere House a Faneuil Hall a moderné atrakcie, ako je múzeum výtvarného umenia. Vydajte sa na Beacon Hill a narazíte na elegantné kúpeľné domy, ktoré sú skombinované s elegantnými butikmi a inovatívnymi hotelmi. Takže príďte kvôli histórii, ale nenechajte si ujsť ani príležitosť vyskúšať si nezameniteľnú chuť Beantown.

Temnejšiu stranu Boston získal vďaka hollywoodskym vystúpeniam v hrubých filmoch ako “Špinavá dohoda”, “Špinavý trik” a “Mesto hriechu” reputáciou hrubého a neporiadneho mesta, ale Bostonská chladná, kozmopolitná osobnosť preniká do módnych reštaurácií, mestských parkov a moderných múzeí. Vášniví obyvatelia sú stále zakorenení láskou k Red Sox, ale tiež sa odvažujú pre bezplatnú hodinu jógy na Rose Fitzgerald Kennedy Greenway alebo kľučkujú na otvorenom trhu SoWa Open Market za účelom starožitných nákupov. Takže zaobstarajte si letenku čím skôr a pripojte sa k nim v ich obľúbenej krčme, alebo vyskúšajte Back Bay, aby ste si popíjali kávu pri prechádzke po módnej Newbury Street. Na to, aby ste zažili kultúrne a historické bohatstvo mesta budete potrebovať viac ako niekoľko dní, ale blúdenie po dláždených uliciach Bostonu je skvelým spôsobom, ako ho začať skúmať.

Bostonské takmer štyri storočia histórie sú prezentované miestami, ktoré musíte vidieť. Začnite prehliadkou mesta na Freedom Trail, ktorá vás prevedie k pamätihodnostiam, ako je Paul Revere House a Boston Common. Alebo objavte umeleckú stránku Beantown v múzeu výtvarných umení a jeho módny zmysel pozdĺž ulice Newbury. Ak ste fanúšikom baseballu, nemôžete si nechať ujsť zápas na Fenway Parku, domovu milovaného Red Sox. Aj keď míňanie vášho cestovného fondu je v Bostone jednoduché, existuje tiež veľa vecí, ktoré môžete robiť a nebude Vás to stáť ani cent; krásna Bostonská verejná záhrada a živý trh Faneuil Hall Marketplace môžete zažiť bez otvorenia peňaženky.

PORTO

Porto je už dlhodobo vyhľadávaným miestom pre milovníkov vín – je to miesto, kde môžete nájsť to najlepšie zo sladkého, chutného portského vína. Ale toto mesto pri mori môže ponúknuť viac ako len víno. Porto je atraktívna európska mini metropola na severozápadnom pobreží Portugalska, kde sa cestujúci môžu naplniť kultúrou a vonku. Cestovatelia môžu navštíviť mestské bohatstvo múzeí, obdivovať jeho rozmanitú architektúru a samozrejme, zbehnúť na pláž.

Mesto získalo svoju prezývku Cidade das Pontes, alebo “Mesto mostov”, zo šiestich oblúkov, ktoré sa rozprestierajú po Rio Douro (rieke Douro), ktorá vedie pozdĺž južného okraja Porta. Pohľady na rieku Douro si najlepšie užijete z mosta Dom Luís I, ktorý je najikonickejším zo šiestich štruktúr Porta. Odtiaľto si môžete vychutnať jedinečnú atmosféru mesta Porto, od svetového dedičstva UNESCO – jeho farebnej historickej štvrte na severe, až po susedné mestečko Vila Nova de Gaia na juhu, kde nájdete regiónálne neslávne známe vinárstvo. Môžete stráviť dlhý víkend alebo týždeň prechádzkami mestom, objavovaním súčasného umenia v komplexe Serralves Foundation a ocenením histórie za starými kostolmi Porta, ako je Sé a Igreja de São Francisco. Bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete vidieť a robiť v tomto úchvatnom meste, odídete s ocenením Portských rôznorodých ponúk, niekoľkými skvelými fotografiami a dúfajme, že aj s fľašou alebo dvoma toho najlepšieho vína.

Pôvab Porta je hojný a pokojná atmosféra tohto mesta prináša cestujúcim potrebný oddych od rýchlo sa rozvíjajúcich múzejných miest v okolí. V Porte si môžete vychutnať pútavý výhľad na Rio Douro z prechádzky po mostíku Dom Luísa I, obdivovať pláž na západnom pobreží mesta a popíjať v živosti svetového dedičstva UNESCO Ribeira. Keď už hovoríme o popíjaní, pripravte sa na dúšok a potulujte sa cez Vila Nova de Gaia, aby ste ochutnali známy prístav v tých najlepších vinohradoch. Tí, ktorí chcú obohatiť svoju myseľ s históriou a kultúrou, by mali navštíviť katedrály Porta, železničnú stanicu São Bento a Burzu cenných papierov. Medzitým môžu umelecké typy vidieť maľby, sochy a mnoho ďalšieho v môzeu Nacional de Soares dos Reis alebo v múzeu súčasného umenia Serralves Foundation.

Pozri tiež: Najlepšia letná dovolenka #1Najlepšia letná dovolenka #2

Zdroj: Travel.USNews.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *